Canada Markets closed
  • S&P/TSX

    20,633.27
    -128.76 (-0.62%)
     
  • S&P 500

    4,538.43
    -38.67 (-0.84%)
     
  • DOW

    34,580.08
    -59.71 (-0.17%)
     
  • CAD/USD

    0.7786
    -0.0022 (-0.2826%)
     
  • CRUDE OIL

    66.22
    -0.28 (-0.42%)
     
  • BTC-CAD

    60,192.72
    -13,667.70 (-18.50%)
     
  • CMC Crypto 200

    1,367.14
    -74.62 (-5.18%)
     
  • GOLD FUTURES

    1,782.10
    +21.40 (+1.22%)
     
  • RUSSELL 2000

    2,159.31
    -47.02 (-2.13%)
     
  • 10-Yr Bond

    1.3430
    -0.1050 (-7.25%)
     
  • NASDAQ

    15,085.47
    -295.85 (-1.92%)
     
  • VOLATILITY

    30.67
    +2.72 (+9.73%)
     
  • FTSE

    7,122.32
    -6.89 (-0.10%)
     
  • NIKKEI 225

    28,029.57
    +276.20 (+1.00%)
     
  • CAD/EUR

    0.6878
    -0.0027 (-0.39%)
     

Check out the Fort Worth-area high school football scores and schedules in Week 10

·4 min read

Week 10 games

Thursday’s games

DISTRICT 4-6A

Trophy Club Nelson at Keller, 7 p.m.

DISTRICT 8-6A

Arlington Bowie vs. Arlington Sam Houston, 7 p.m., Choctaw Stadium

DISTRICT 4-5A DIVISION 2

Carrollton Creekview vs. Fort Worth North Side, 7 p.m., Farrington Field

Fort Worth Southwest vs. Fort Worth Polytechnic, 7 p.m., Scarborough-Handley Field

DISTRICT 6-4A DIVISION 1

Benbrook vs. Fort Worth Carter-Riverside, 7 p.m., Clark Stadium

NON-DISTRICT

Wylie East at Paris, 7 p.m.

Friday’s games

DISTRICT 3-6A

Hurst L.D. Bell at Fort Worth Chisholm Trail, 7 p.m.

Fort Worth Paschal at Fort Worth Boswell, 7 p.m.

Haltom vs. Euless Trinity, 7 p.m., Pennington Field

Weatherford at North Crowley, 7:30 p.m.

DISTRICT 4-6A

Keller Fossil Ridge vs. Keller Central, 7 p.m., Keller ISD Stadium

Keller Timber Creek vs. Southlake Carroll, 7 p.m., Dragon Stadium

DISTRICT 8-6A

Arlington Lamar vs. Arlington, 7 p.m., Choctaw Stadium

Arlington Martin at Grand Prairie, 7 p.m.

DISTRICT 11-6A

Waxahachie vs. Waco, 7 p.m., Waco ISD Stadium

Cedar Hill at Waco Midway, 7:30 p.m.

Mansfield Lake Ridge at DeSoto, 7:30 p.m.

Duncanville vs. Mansfield, 7:30 p.m., Anderson Stadium

DISTRICT 3-5A DIVISION 1

Abilene Cooper at Azle, 7 p.m.

Saginaw at Crowley, 7 p.m.

Fort Worth Arlington Heights at Granbury, 7 p.m.

Justin Northwest at Fort Worth Brewer, 7 p.m.

DISTRICT 4-5A DIVISION 1

Burleson Centennial vs. Colleyville Heritage, 7 p.m., Mustang-Panther Stadium

Mansfield Legacy vs. NRH Richland, 7 p.m., Birdville FA/AC

Midlothian vs. Mansfield Summit, 7 p.m., Newsom Stadium

NRH Birdville vs. Red Oak, 7 p.m., Goodloe Stadium

DISTRICT 4-5A DIVISION 2

Grapevine vs. Fort Worth Trimble Tech, 7 p.m., Farrington Field

DISTRICT 5-5A DIVISION 2

Aledo vs. Arlington Seguin, 7 p.m., Wilemon Field

Joshua at Burleson, 7 p.m.

Mansfield Timberview vs. Cleburne, 7 p.m., Yellow Jacket Stadium

Waco University at Everman, 7 p.m.

DISTRICT 4-4A DIVISION 1

Springtown at Burkburnett, 7 p.m.

Decatur vs. Wichita Falls Hirschi, 7 p.m., Memorial Stadium

Lake Worth at Gainesville, 7 p.m.

DISTRICT 5-4A DIVISION 1

Alvarado at Waco La Vega, 7:30 p.m.

Stephenville vs. Midlothian Heritage, 7:30 p.m., Midlothian ISD Stadium

Waxahachie Life vs. Brownwood, 7:30 p.m., Wood Stadium

DISTRICT 6-4A DIVISION 1

River Oaks Castleberry vs. Fort Worth Diamond Hill-Jarvis, 7 p.m., Clark Stadium

Fort Worth Western Hills vs. Fort Worth Eastern Hills, 7 p.m., Scarborough-Handley Field

Fort Worth Dunbar at Kennedale, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-4A DIVISION 1

Argyle at Kaufman, 7:30 p.m.

Anna vs. Irving Ranchview, 7:30 p.m., Standridge Stadium

Melissa at Terrell, 7:30 p.m.

DISTRICT 3-4A DIVISION 2

Vernon vs. Bridgeport, 7 p.m., Bull Memorial Stadium

Mineral Wells at Graham, 7 p.m.

DISTRICT 5-4A DIVISION 2

Godley vs. Hillsboro, 7 p.m., Eagle Field

Ferris at Venus, 7 p.m.

DISTRICT 4-3A DIVISION 1

Peaster at Brock, 7:30 p.m.

Pilot Point at Boyd, 7:30 p.m.

Paradise vs. Whitesboro, 7:30 p.m., Bearcat Stadium

Bowie at Ponder, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-3A DIVISION 1

West at Grandview, 7:30 p.m.

Whitney at Maypearl, 7:30 p.m.

Dallas A Plus at Dallas Life Oak Cliff, 7:30 p.m.

DISTRICT 5-3A DIVISION 2

Dublin at Millsap, 7 p.m.

Jacksboro at Comanche, 7 p.m.

Merkel vs. Eastland, 7 p.m., Maverick Stadium

DISTRICT 7-2A DIVISION 1

Tolar at Bosqueville, 7 p.m.

Hamilton at Rio Vista, 7 p.m.

Crawford at Itasca, 7 p.m.

TAPPS DIVISION I - DISTRICT 1

Fort Worth All Saints at Plano John Paul II, 7 p.m.

Fort Worth Nolan Catholic at Dallas Parish Episcopal, 7 p.m.

Argyle Liberty Christian at Dallas Bishop Lynch, 7 p.m.

Plano Prestonwood at Midland Christian, 7 p.m.

TAPPS DIVISION II - DISTRICT 1

Grapevine Faith at Frisco Legacy Christian, 7:30 p.m.

Flower Mound Coram Deo at Fort Worth Christian, 7:30 p.m.

TAPPS DIVISION III - DISTRICT 1

Lubbock Trinity at Fort Worth Lake Country, 6 p.m.

Willow Park Trinity at Colleyville Covenant, 7 p.m.

TAPPS DIVISION III - DISTRICT 2

Dallas Covenant at Dallas Shelton, 7 p.m.

TAPPS DIVISION IV - DISTRICT 1

Fort Worth Calvary Christian at Muenster Sacred Heart, 7 p.m.

Weatherford Christian at Fort Worth Temple Christian, 7:30 p.m.

SPC CLASS 3A

Fort Worth Country Day at Fort Worth Trinity Valley, 7 p.m.

Oklahoma City (OK) Casady at Arlington Oakridge, 7 p.m.

Addison Greenhill at Irving Cistercian, 7 p.m.

NON-DISTRICT

Arlington Grace Prep at Dallas First Baptist, 7 p.m.

Waco Reicher at Pantego Christian, 7 p.m.

Lucas Christian at Azle Christian, 7 p.m.

Cedar Hill Newman International at Fort Worth Southwest Christian, 7:30 p.m.

Saturday’s games

DISTRICT 4-5A DIVISION 2

Fort Worth South Hills vs. Fort Worth Wyatt, 3 p.m., Clark Stadium

TAPPS DIVISION III - DISTRICT 2

Tyler All Saints at Tyler Bishop Gorman, Noon

Our goal is to create a safe and engaging place for users to connect over interests and passions. In order to improve our community experience, we are temporarily suspending article commenting